Radiodiagnostika

Radiodiagnostika

Radiodiagnostické oddělení Chrudimské nemocnice zajišťuje radiodiagnostická vyšetření a vyšetření ultrazvukem. Oddělení se člení na pracoviště digitální skiagrafie, výpočetní tomografie (CT), skiaskopie, mamografie a sonografie.

Přístrojové vybavení

  • Dvě pracoviště skiagrafická pracující se systémy digitální radiografie Toshiba Safire DR a Siemens Ysio Max.
  • Dva diagnostické UZ přístroje – Medison HS50 od firmy Samsung a Xario od firmy Toshiba. Jde o aparáty střední třídy umožňující provádět kompletní spektrum sonografických a mamografických vyšetření.
  • Dvě mobilní C ramena – ZiehmVision určené ke kontrole výkonů prováděných na operačních sálech a rutinním skiaskopickým vyšetřením.
  • Mobilní skiagrafický přístroj Toshiba Art Evolution pro snímkování na odděleních nemocnice u lůžka pacienta.
  • CT přístroj Philips Brillance 64 – 64řadý přístroj umožňující provádění celého spektra CT vyšetření, včetně vyšetření cév a intervenčních výkonů pod CT kontrolou.
  • Planmed Nuance – digitální mamografický přístroj umožňuje provádět vyšetření prsů, diagnostický UZ přístroj Toshiba Xario umožňující sonografické vyšetření prsu a intervenční mamologické výkony pod UZ kontrolou.

Detašované pracoviště na poliklinice v Hlinsku disponuje skiagrafickým přístrojem Fomatec HF s CR digitalizací Carestream pro rutinní skiagrafii a UZ Toshiba Xario pro sonografii. RDG oddělení je plně digitální, s bezfilmovým provozem, který je integrován do celoústavního NIS systému.

Naše oddělení je taktéž součástí internetem propojené sítě pracovišť v České republice i zahraničí – ePacs. Díky vzájemnému propojení lékařských přístrojů (skiagrafie, skiaskopie, CT, mamografie a ultrazvuk) a prohlížecích – diagnostických stanic (počítačů) do sítě PACS (obrázkový archivační a komunikační systém) je možné zpracování, prohlížení a sdílení lékařské digitální obrazové informace – snímků získaných z jednotlivých přístrojů ve formě dat DICOM a dále ze záložních paměťových médií, např. CD.

Ceník výkonů a služeb nehrazených ze zdravotního pojištění naleznete zde.

Objednávání

K CT, ultrazvuku, mamografickému a skiaskopickému vyšetření se pacient dostaví v dohodnutý čas po předchozím řádném objednání:

  • osobně či telefonicky na dispečinku radiodiagnostického pracoviště – 1. patro, nebo telefonicky na čísle +420 469 653 270 (pracoviště Chrudimská nemocnice)
  • nebo +420 469 314 482 UZ (pracoviště Hlinsko)

Pracovní doba

  • pondělí–pátek: 7.00–15.00

V případě zvýšených požadavků na vyšetření zajišťujeme prodloužený provoz.

Umístění

Radiodiagnostické oddělení je umístěno v 1. patře monobloku nemocnice a je přístupné centrálním schodištěm s výtahy, nebo vchodem ze dvora, spolu s hemodialyzačním oddělením společnosti Fressenisus.

Vedení a kancelář