Aktuality

Den zdraví v Chrudimské nemocnici nabídne bezplatná preventivní vyšetření i Běh naděje

5. června 2023

V Chrudimské nemocnici se ve středu 14. června 2023 uskuteční Den zdraví s Doktorem Vlčkem. Od 9.30 do 17.00 hodin tu budou moci zájemci využít nejrůznější bezplatná preventivní vyšetření. K dispozici bude i rozmanitá nabídka venkovních workshopů (nejen) se zdravotnickou tematikou. Již tradičně bude součástí akce i Běh naděje, jehož výtěžek poputuje na výzkum rakoviny.

Konference zdravotníků NPK nabídla atraktivní témata a navštívil ji ministr Válek

29. května 2023

Jaká je vize i skutečnost fungování urgentních příjmů? Proč je důležité věnovat pozornost seniorům a dlouhodobě nemocným? Jaká úskalí jsou spojená s poskytováním zdravotní péče? Jak vypadá ambulance bolesti z pohledu sestry? Nejen tato témata se probírala z různých úhlů pohledu na IV. ročníku Konference zdravotníků Nemocnice Pardubického kraje (NPK).

Lékaři kožního oddělení vám v Paláci Pardubice zdarma zkontrolují mateřská znaménka

18. května 2023

Kožní oddělení Pardubické nemocnice se letos ve spolupráci s Palácem Pardubice zapojí do osvětové akce Evropský den melanomu. Při této příležitosti nabízíme zájemcům možnost nechat si zdarma vyšetřit mateřská znaménka, a to bez objednání přímo v prostorách Paláce Pardubice. Dny melanomu se zde uskuteční v pondělí 29. a v úterý 30. května 2023, vždy od 9 do 16 hodin.

Děkujeme našim sestřičkám za jejich obětavou práci

12. května 2023

V den výročí narozenin zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingalové, tedy 12. května, se každoročně slaví Mezinárodní den sester. Obětavé práce zdravotních sestřiček si vážíme i v Nemocnici Pardubického kraje. Sestry a ostatní zdravotnický personál stojí vždy v centru dění poskytování péče, protože role každého jednotlivého člena ošetřovatelského týmu je v systému zdravotní péče nezastupitelná a významná.