Chrudimská nemocnice zve na tradiční Den zdraví

25. září 2024
Oblíbená akce Den zdraví míří opět po roce do Chrudimské nemocnice. Ve čtvrtek 26.září ožije vestibul nemocnice bohatým programem plným preventivních vyšetření, ukázek tejpování či správného mytí rukou, k dispozici bude i poradna pro očkování a odvykání kouření.

Pro první návštěvníky máme překvapení

„Akce začíná v 9.30. Budeme rádi, pokud lidé přijdou už na samotné zahájení. Pro prvních 30 návštěvníků máme připravené překvapení,“ láká do Chrudimi náměstkyně ošetřovatelské péče Chrudimské nemocnice Radka Jandová. Ihned po zahájení se otevřou odběrové místnosti, kde si mohou zájemci nechat vyšetřit třeba hladinu cholesterolu v krvi, těm zdravotníci doporučují přijít nalačno. K dispozici bude od 9.30 i vyšetření prostaty či anonymní testování na HIV.

Každý si přijde na své

Součástí Dne zdraví jsou i workshopy a prezentace, zrakový screening nebo poradna pro očkování i odvykání kouření. Příjemným benefitem pro návštěvníky je 10% sleva na veškerý sortiment volného prodeje v tamní nemocniční lékárně. Začátek akce naplánovali organizátoři na devátou hodinu ranní a program je pro návštěvníky připraven až do druhé hodiny odpolední. Akci pořádá Chrudimská nemocnice ve spolupráci s městem Chrudim.

Dar pro nemocnici

Nedílnou součástí Dne zdraví je i účast Elektráren Opatovice, partnera, který podporuje Chrudimskou nemocnici řadu let. I v letošním roce předají zástupci společnosti finanční dar na pořízení přístrojového vybavení Chrudimské nemocnice.