Nemocnice Pardubického kraje bodovala v anketě Sestřička roku

27. září 2024
13.září se v Gočárově galerii uskutečnilo vyhlášení vítězů prvního ročníku ankety Sestřička roku. Veřejnost nominovala bezmála sto sester jak z krajských nemocnic, tak ze soukromého sektoru. Hned dvě ocenění putovala do Chrudimské nemocnice, a to na tamní gynekologicko-porodnické oddělení.

První ročník ankety Sestřička roku pořádané Pardubickým krajem má hned několik kategorií. Těmi jsou sestra v přímé ošetřovatelské péči, sestra v sociálních službách, cena veřejnosti a ocenění za celoživotní práci. V přímé ošetřovatelské péči získala Nemocnice Pardubického kraje hned dvě ocenění, a to druhé a třetí místo. Stříbrný titul si odnesla porodní asistentka Chrudimské porodnice Martina Voženílková, která značně pomáhá ke zviditelnění oddělení na sociálních sítích, spolu s dalšími kolegyněmi pravidelně pořádá besedy pro těhotné a značnou měrou přispěla i ke zrealizování partnerského pokoje. „Já jen založila sbírku a nasedla do rozjetého vlaku a zbytek už jen dělala srdcem a láskou ke své práci. Máme v práci skvělý tým lidí, kteří mě podpořili a se vším pomohli a v neposlední řadě se se mnou upřímně radovali z ocenění. Ještě víc pro mě znamená pocit sounáležitosti celého našeho týmu. Jsem velmi vděčná, že porota ocenila nejen mou práci, ale práci nás všech, “ říká skromně Martina Voženílková. Spolu s ní porota ocenila i sestru z gynekologické ambulance Chrudimské nemocnice, Vlastu Antošovou.

Odpoledne ve vybrané společnosti

Na slavnostním odpoledni nechyběli zástupci Nemocnice Pardubického kraje jako například náměstkyně ošetřovatelské péče Chrudimské nemocnice Radka Jandová nebo ředitel léčebné péče Pardubické nemocnice Norbert Barek. Ti měli tu čest poblahopřát několika vítězkám a předat jim ocenění. Nechyběli ani zástupci města a kraje a v neposlední řadě nominované sestřičky v doprovodu svých blízkých.