Oddělení matek po porodu

Oddělení matek po porodu se nachází ve 4. patře hlavní budovy, disponuje 9 pokoji se 17 lůžky, 1 třílůžkový pokoj, 6 dvoulůžkových pokojů a 2 nadstandardní pokoje. Na toto oddělení navazuje novorozenecké oddělení, preferující systém rooming-in, tedy společný pobyt matky s dítětem 24 hodin denně.

Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, přebalovací pult s vaničkou, TV a Wi-Fi zdarma. Na chodbě je maminkám k dispozici lednička k uložení potravin, čaj, rychlovarná konvice a mikrovlnná trouba.

Návštěvy na pokoje jsou možné každý den od 14 do 17 hodin, na nadstandardním pokoji od 10 do 20 hodin. Prosíme, buďte ohleduplní k ostatním maminkám na pokoji, nechoďte ve velkých skupinách a dodržujte pokyny ošetřujícího personálu. Nedoporučuje se návštěva s dětmi do 1 roku. Nadstandardní pokoje nelze dopředu rezervovat.

Na oddělení natáčíme CTG monitory (kardiotokograf) po předchozím telefonickém objednání dle doporučení obvodního gynekologa. Monitory se natáčí od 40. týdne těhotenství, pokud vás lékař pošle dříve, musí vám vystavit doporučení. Prosíme, dostavte se včas vzhledem k návaznosti dalších objednaných klientek.

staniční sestra

Jana Čápová

umístění

hlavní budova, 4. patro

telefon

+420 469 653 451 (také pro objednání na CTG monitoring), +420 469 653 449

Informace pro návštěvy

Doporučené návštěvní hodiny pro oddělení matek po porodu jsou od pondělí do neděle 14.00–17.00 hodin na pokoji matek. Mimo tuto dobu je nutná domluva s ošetřujícím personálem. Na oddělení je zakázáno nosit květiny, za malé děti zodpovídá doprovod, nedoporučujeme brát na návštěvu děti mladší 1 roku a děti neočkované.

Návštěvní hodiny na nadstandardních pokojích jsou každý den od 10.00 do 20.00 hodin. Možné je využití ledničky, rychlovarné konvice a TV. Po propuštění prosíme uvolněte nadstandardní pokoj do 12.00 hodin.


Ostatní informace

Pokud se u vás po propuštění vyskytnou potíže (teplota, krvácení, problémy s prsy…), kontaktujte vašeho gynekologa.

Po uplynutí šestinedělí (pokud není doporučeno jinak při propuštění) se objednejte na kontrolu ke svému obvodnímu gynekologovi.