Prezidentem oceněná sestra: Profesi beru jako poslání

5. listopadu 2020

Prezident Miloš Zeman ocenil medailí Za hrdinství zdravotní sestru Janu Březinovou, důchodkyni, která v covidové době vypomáhá v Litomyšlské nemocnici. Zatímco většina jejích vrstevnic si po celoživotní práci užívá zasloužené penze, Jana Březinová už při nástupu první koronavirové vlny začala pomáhat na interně Litomyšlské nemocnice. Nedávno se i ona covidem-19 nakazila. Od další práce pro potřebné ji to však neodrazuje. „Zrovna jsem v izolaci, v sobotu mohu opustit domov. Už se vidím v nemocnici. Kolegyním jsem psala, ať mi na příští týden napíšou další službu,“ těší se.

Odběrová místa opět reagují na zvýšenou poptávku po testování prodloužením provozní doby

17. října 2020

Vysoké počty pacientů pozitivních na covid-19 opět zvýšily poptávku po testování. Některá odběrová místa Nemocnice Pardubického kraje nabízejí nejbližší volné termíny až na konec příštího týdne. Od pondělí tedy znovu navyšujeme kapacitu testovacích míst a prodlužujeme odběrové doby. Provoz odběrových míst je vázán na laboratoře, které aktuálně pracují na hraně svých kapacit. Situaci má brzy vyřešit nový přístroj.

Řidič, sestra a desítky pacientů. Mobilní odběrový tým Nemocnice Pardubického kraje najezdí i 500 kilometrů denně

16. října 2020

Pro pacienty indikované k odběru na koronavirus nebo pro samoplátce funguje v regionu několik stacionárních odběrových míst. Část pacientů však z různých důvodů na tato pevná odběrová místa přijít nemůže. Odběr vzorků od takových pacientů zajišťuje již od začátku léta mobilní tým Nemocnice Pardubického kraje (NPK), který v současné době k pacientům vyjíždí čtyřikrát do týdne.

Nemocnice Pardubického kraje spustila infolinku k odběrům na covid-19

5. října 2020

Informace o fungování odběrových míst Nemocnice Pardubického kraje lze nově získat také na telefonní infolince, která je v provozu každý všední den od 7.00 do 15.30. Infolinka slouží mimo jiné k odhlášení z registrace. Rezervační formulář tuto eventualitu neumožňuje. V případě, že potřebujete informace k odběrům nebo zrušit rezervaci, volejte na telefonní číslo 607 090 808.