Dočasné uzavření testovacího místa a očkovacího centra Chrudimské nemocnice

21. června 2022
Vážení klienti, z provozních důvodů bude na přelomu měsíce června a července dočasně uzavřeno odběrové místo na covid-19 a očkovací centrum covid-19.

Odběrové místo na covid-19 bude dočasně uzavřeno od 4. 7. do 8. 7. 2022.

Očkovací centrum covid-19 bude dočasně uzavřeno od 27. 6. do 10. 7. 2022. Více informací o provozu očkovacích center Nemocnice Pardubického kraje naleznete zde

Klienty i pacienty prosíme, aby v těchto dnech využívali ostatní odběrová místa a očkovací centra zřízená Nemocnicí Pardubického kraje.

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

Při sportu nepřeceňujte síly, radí lékař Martin Kubrycht

9. srpna 2022

Chcete v létě udělat něco pro sebe a svou fyzickou i psychickou kondici? Příjemně se odreagovat, protáhnout tělo, shodit přebytečné kilogramy nebo si zasportovat pro radost? Výborný nápad. Pohyb je zdravý a potřebný, ale je dobré také vědět, na co si dát při sportování v tomto období pozor. Odpovídá lékař Martin Kubrycht, který na kardiologickém oddělení Interní kliniky Pardubické nemocnice vede Centrum zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny.

Zvažujete plastickou operaci? Využijte léto ke konzultaci a plánování

4. srpna 2022

Nejste spokojeni například se svými převislými očními víčky nebo vás trápí vzhled vašich prsou? Pak právě teď je ten správný čas potkat se s plastických chirurgem a vše s ním pečlivě probrat a případně naplánovat. „Nejvhodnější je provádět plastické operace na podzim nebo v zimě, kdy nesvítí tolik slunce, není takové teplo a vše se lépe hojí. Už v létě je tak dobré vše zkonzultovat a připravit,“ podotýká lékařka plastické chirurgie Pardubické nemocnice Ludmila Hýžová Šafusová, která také popsala, jak výše zmíněné operace probíhají.

Stabilizace a podpora interny. To byla témata společného setkání zástupců NPK a Chrudimi

4. srpna 2022

Stabilizovat pevně dané spektrum interních ambulancí, podpořit fungování interního stacionáře a směřovat alespoň v začátku ke společnému lůžkovému fondu interních oborů, takový je současný plán pro chrudimskou internu. Tyto a další informace zazněly v úterý 3. srpna při plánovaném setkání vedení Nemocnice Pardubického kraje a města Chrudim, které svolala náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví.