Dočasné omezení provozu interního oddělení Chrudimské nemocnice

Dočasné omezení provozu interního oddělení Chrudimské nemocnice
23. června 2022
Z důvodu složité personální situace na interním oddělení Chrudimské nemocnice bude po dobu letních prázdnin omezen jeho provoz. Od 30. června bude uzavřena lůžková část oddělení, od 1. července pak upravena provozní doba interní příjmové ambulance.

Přestože nemocnice intenzivně hledá personál již od podzimu minulého roku, oslovila více než stovku lékařů, z nichž jeden nastoupí v průběhu července a s dalšími probíhají jednání o výpomoci, prozatím se nepodařilo stabilizovat situaci natolik, aby mohl být zajištěn standardní provoz interního oddělení během letních měsíců.

Od 30. června tak bude minimálně po dobu letních prázdnin uzavřeno lůžkové oddělení včetně jednotky intenzivní péče, příjmy k hospitalizacím budou zastaveny v pátek 24. června. Pacienti vyžadující hospitalizaci budou po tuto dobu odesíláni do Pardubické nemocnice.

Příjmová interní ambulance pak od 1. července upraví provozní dobu. Fungovat bude od pondělí do pátku od 7.00 do 15.30 hodin. Mimo tuto dobu se mohou pacienti obracet na pohotovost Chrudimské nemocnice (pá 16.00–20.00, so, ne a svátky 8.00–17.00) nebo na Pardubickou nemocnici.

Věříme, že se v blízké době podaří oddělení posílit tak, abychom se brzy mohli vrátit ke čtyřiadvacetihodinovému provozu a opět otevřít i lůžkovou část oddělení.

Další aktuality

Při sportu nepřeceňujte síly, radí lékař Martin Kubrycht

9. srpna 2022

Chcete v létě udělat něco pro sebe a svou fyzickou i psychickou kondici? Příjemně se odreagovat, protáhnout tělo, shodit přebytečné kilogramy nebo si zasportovat pro radost? Výborný nápad. Pohyb je zdravý a potřebný, ale je dobré také vědět, na co si dát při sportování v tomto období pozor. Odpovídá lékař Martin Kubrycht, který na kardiologickém oddělení Interní kliniky Pardubické nemocnice vede Centrum zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny.

Zvažujete plastickou operaci? Využijte léto ke konzultaci a plánování

4. srpna 2022

Nejste spokojeni například se svými převislými očními víčky nebo vás trápí vzhled vašich prsou? Pak právě teď je ten správný čas potkat se s plastických chirurgem a vše s ním pečlivě probrat a případně naplánovat. „Nejvhodnější je provádět plastické operace na podzim nebo v zimě, kdy nesvítí tolik slunce, není takové teplo a vše se lépe hojí. Už v létě je tak dobré vše zkonzultovat a připravit,“ podotýká lékařka plastické chirurgie Pardubické nemocnice Ludmila Hýžová Šafusová, která také popsala, jak výše zmíněné operace probíhají.

Stabilizace a podpora interny. To byla témata společného setkání zástupců NPK a Chrudimi

4. srpna 2022

Stabilizovat pevně dané spektrum interních ambulancí, podpořit fungování interního stacionáře a směřovat alespoň v začátku ke společnému lůžkovému fondu interních oborů, takový je současný plán pro chrudimskou internu. Tyto a další informace zazněly v úterý 3. srpna při plánovaném setkání vedení Nemocnice Pardubického kraje a města Chrudim, které svolala náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví.