Dočasné omezení provozu interního oddělení Chrudimské nemocnice

Dočasné omezení provozu interního oddělení Chrudimské nemocnice
23. června 2022
Z důvodu složité personální situace na interním oddělení Chrudimské nemocnice bude po dobu letních prázdnin omezen jeho provoz. Od 30. června bude uzavřena lůžková část oddělení, od 1. července pak upravena provozní doba interní příjmové ambulance.

Přestože nemocnice intenzivně hledá personál již od podzimu minulého roku, oslovila více než stovku lékařů, z nichž jeden nastoupí v průběhu července a s dalšími probíhají jednání o výpomoci, prozatím se nepodařilo stabilizovat situaci natolik, aby mohl být zajištěn standardní provoz interního oddělení během letních měsíců.

Od 30. června tak bude minimálně po dobu letních prázdnin uzavřeno lůžkové oddělení včetně jednotky intenzivní péče, příjmy k hospitalizacím budou zastaveny v pátek 24. června. Pacienti vyžadující hospitalizaci budou po tuto dobu odesíláni do Pardubické nemocnice.

Příjmová interní ambulance pak od 1. července upraví provozní dobu. Fungovat bude od pondělí do pátku od 7.00 do 15.30 hodin. Mimo tuto dobu se mohou pacienti obracet na pohotovost Chrudimské nemocnice (pá 16.00–20.00, so, ne a svátky 8.00–17.00) nebo na Pardubickou nemocnici.

Věříme, že se v blízké době podaří oddělení posílit tak, abychom se brzy mohli vrátit ke čtyřiadvacetihodinovému provozu a opět otevřít i lůžkovou část oddělení.

Další aktuality

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.