Aktuality

Vzdělávání v nemocnicích během pandemie? Stovky studentů na praxích i on-line veletrhy

19. července 2021

Uplynulý školní rok byl v mnoha ohledech netradiční. Změny spojené s pandemií se přímo dotkly nejen žáků, studentů a učitelů, ale i všech, kteří mají, co dočinění se vzděláváním jako takovým. A dotkly se i Nemocnice Pardubického kraje (NPK) jako instituce, která se věnuje vzdělávání svých zaměstnanců z řad lékařského i nelékařského personálu, nabízí možnost praxí studentům zdravotnických oborů nebo specializačních stáží pro odborníky.

Stínování studenty seznámí s realitou práce zdravotníka

11. června 2021

Praxe dělá mistra – tuto známou pravdu si vzaly za své Nemocnice Pardubického kraje s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a společně umožňují systém praxí studentů zdravotnických oborů takzvaným stínováním. Díky němu si budoucí sestry, záchranáři nebo porodní asistentky ještě během studia vyzkouší reálnou práci zdravotníka v běžném provozu nemocnice, a to se vším všudy, co k ní patří.

Ke zdravému sezení zdravotníkům z interního oddělení pomohou nové židle

1. června 2021

Správná ergonomie sezení, která předchází zdravotním komplikacím a pomáhá v dobrém držení těla, se zdaleka netýká jen pracovníků v kancelářích, ale samozřejmě i zdravotníků. Právě s touto skutečností naložila i společnost KYB CHITA Manufacturing Europe, která internímu oddělení Chrudimské nemocnice darovala ergonomické židle. Za trochu neobvyklým darem se však ukrývá i osobní příběh.

Na dnešek připadá Mezinárodní den ošetřovatelství

12. května 2021

Všeobecné, dětské a praktické sestry, porodní asistentky, fyzioterapeuti, zdravotní laboranti, radiologičtí asistenti, zdravotně sociální pracovníci, nutriční terapeuti… Náročnou práci všech, kteří se podílí na ošetřovatelské péči ve zdravotnických zařízení, připomíná každoročně Mezinárodní den sester a ošetřovatelství. Ten se po celém světě slaví právě 12. května.