Zemřel Jan Marounek, bývalý oblastní ředitel pro zdravotní služby Pardubické a Chrudimské nemocnice

22. prosince 2022
S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v úterý 20. prosince zemřel bývalý oblastní ředitel pro zdravotní služby Pardubické a Chrudimské nemocnice, kardiochirurg MUDr. Jan Marounek, MBA.

MUDr. Jan Marounek, MBA, (1. 5. 1974–20. 12. 2022) zakončil svá studia na 3. lékařské fakultě v Praze v roce 1998. Další vzdělání a zkušenosti sbíral nejen v Česku, ale také na univerzitách v USA. Ve své lékařské praxi se věnoval chirurgickým oborům, postupně získal atestace z chirurgie, cévní chirurgie a kardiochirurgie. Aktivně se věnoval především kardiochirurgii a cévní chirurgii, a to jak ve své soukromé ambulanci, tak v nemocnici Na Homolce. V oboru zdravotnictví pak působil také jako soudní znalec.

V roce 2015 nastoupil na Ministerstvo zdravotnictví ČR, nejprve jako ředitel odboru zdravotních služeb, poté ředitel odboru zdravotního dohledu. Do Nemocnice Pardubického kraje přišel v červenci letošního roku z pozice ředitele odboru ochrany veřejného zdraví. Jeho nástup znamenal pro obě nemocnice, které v oblasti zdravotní péče vedl, nový impuls.

Odchod talentovaného a zkušeného lékaře i vynikajícího kolegy, je pro nemocnici i pro obor velká ztráta, tím spíše, že odešel člověk tak mladý. Chtěli bychom proto vyjádřit hlubokou soustrast jeho rodině a čest jeho památce.