Objednání na odběr krve či plazmy online. V Pardubicích systém již funguje, ostatní transfuzní stanice NPK se připojí postupně

20. prosince 2022
Nemocnice Pardubického kraje nabízí dárcům krve a plazmy novou službu. Na odběr se nyní mohou objednat online. Jako první byl nový systém spuštěn v Pardubické nemocnici, následovat budou na začátku roku Svitavská a Litomyšlská nemocnice. Do konce roku 2023 se online objednávání spustí i pro dárce v Chrudimi a v Ústí nad Orlicí.

Transfuzní oddělení Nemocnice Pardubického kraje nabídnou svým dárcům online objednávkový systém. Ve všech pěti nemocnicích se tak postupně zjednoduší způsob, jak se objednat k odběru krve a plazmy. Dárci přestanou být závislí na provozní době oddělení a termín darování vyřeší v klidu z domova.

Systém již funguje v Pardubické nemocnici

Dárci, kteří pravidelně navštěvují transfuzní stanici v Pardubické nemocnici, se již teď mohou objednat na adrese https://darcikrve.nempk.cz/pkn. „Výhodou je, že nyní se lze objednat v kteroukoliv dobu. V rezervačním systému navíc dárci zjistí všechny potřebné informace. Systém nabízí volné termíny vždy na následující čtyři měsíce,“ uvedla vrchní sestra transfuzního oddělení Pardubické nemocnice Iveta Krebsová.

Dárci krve se musí na odběr musí vždy předem objednat. Nově tedy online, prvodárci pak e-mailem nebo telefonicky. Bez platné objednávky nelze odběr provést. Manuál k elektronickému objednávání dárců krve a plazmy v Pardubické nemocnici najdete zde.

Všechny potřebné informace se jak dárci krve, tak plazmy dozvědí na webových stránkách Odběrového centra transfuzního oddělení Pardubické nemocnice.

Další informace lze získat i na stránkách Společnosti pro transfuzní lékařství ČLS JEP www.transfuznispolecnost.cz.