Dětské pacienty provede nemocnicemi Doktor Vlček

29. dubna 2022

Kreslený kamarád, který provede dětské pacienty jejich pobytem v nemocnici. Taková je role postavičky Doktora Vlčka, jenž bude součástí nových edukačních karet, které zamíří na všechna dětská oddělení Nemocnice Pardubického kraje (NPK). Postavičku vytvořil akademický malíř Petr Korunka. Koncepce karet s průvodcem vzešla v rámci programu Přátelské nemocnice ze soutěže Děti malují dětem, na níž se kromě NPK podílela také Východočeská galerie v Pardubicích. Kromě edukačních karet se děti mohou těšit ještě na pexeso nebo omalovánky.

Nemocnice opět očkují proti covidu-19 i bez předchozí registrace

25. února 2022

Na všech šesti očkovacích místech, které aktuálně provozuje Nemocnice Pardubického kraje, je v týdnu od pondělí 28. února do 6. března 2022 možné se nechat očkovat proti onemocnění covid-19 také bez předchozí registrace. Konkrétně jde o Pardubickou, Chrudimskou, Orlickoústeckou a Litomyšlskou nemocnici, obchodní centrum Palác Pardubice a rovněž Multikulturní centrum Fabrika ve Svitavách.