Chirurgické oddělení Chrudimské nemocnice zajišťuje komplexní péči o chirurgické nemocné 24 hodin denně. Oddělení se skládá z chirurgické příjmové ambulance, lůžkové části, jednotky intenzivní péče (JIP), centrálních operačních sálů a centrální sterilizace.

Prováděné výkony

  • Všeobecná chirurgie – veškeré plánované i akutní výkony v oblasti břišní chirurgie, včetně operací slinivky břišní, jater, žaludku a výkonů na střevním systému, výkony mamologické, operace štítné žlázy.
  • Laparoskopické operace – většina plánovaných operací kýl v oblasti třísla, cholecystektomie, antirefluxní operace, operace slepého střeva, laparoskopicky je prováděno asi 25 % výkonů na tlustém střevu.
  • Cévní chirurgie – operace periferních tepen jako jsou karotická endarterektomie, aortobifemoralní bypass, operace aneurysmat břišní aorty, femoropolitealní bypass proximální a distální, femorokrurální a pedální bypass, extraanatomické bypassy, embolektomie, angioplastika. Dále operace žil – varixů dolních končetin.
  • Traumatologie – konzervativní i akutní operační léčba poranění celého pohybového aparátu, tj. zavřených i otevřených luxací a zlomenin v oblasti klíční kosti, ramenního kloubu, pažní kosti, předloktí, zápěstí, ruky, kloubu kyčelního, stehenní kosti, kolena, bérce, hlezna, nohy, poranění šlach, cév a nervů. Artroskopické operace kolenního a ramenního kloubu.
  • ORL – základní operativa jako odstranění nosních mandlí, odstranění krčních mandlí, operace nosní přepážky, operace na vedlejší dutině nosní, plastika ušních boltců, odstraňování nosních polypů, základní operační výkony na krku (extirpace = odstranění cyst, ateromů, uzlin), odstranění kožních afekcí v obličeji a na krku, např. pigmentové naevy, tumory.
  • Plastická chirurgie

Vedení a kancelář