Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

O dopadech novely jednali zástupci kraje a nemocnice na Ministerstvu zdravotnictví

24. listopadu 2023

Zástupci Nemocnice Pardubického kraje a Pardubického kraje se na MZČR účastnili jednání ve věci novely zákoníku práce. Cílem setkání s řediteli legislativních odborů MZČR a MPSV bylo upozornit na problémy, s nimiž se v důsledku aktuální i připravované podoby zákoníku práce budou potýkat zejména malé nemocnice. Účastníci schůzky se domluvili na vzájemné spolupráci při pokračování legislativního procesu novelizace zákoníku práce.

Nemocnice Pardubického kraje začala vyplácet první stipendia v novém školním roce

9. listopadu 2023

Stipendijní program, jehož prostřednictvím vyplácí Nemocnice Pardubického kraje studentům stipendia, funguje od roku 2017. V minulém školním roce doznal program rozšíření a kromě studentů vyšších odborných a vysokých škol zdravotnického zaměření nabízí finanční prostředky ke studiu i středoškolákům. První stipendia pro školní rok 2023/2024 vyplatila nemocnice v říjnu. Celkově se v tomto akademickém roce chystá mezi studenty rozdělit téměř 700 000 Kč.