Jak chránit pokožku v létě? Radí primář kožního oddělení David Stuchlík

15. července 2024

Léto je období, kdy bychom měli věnovat zvýšenou pozornost ochraně naší pokožky. Podle primáře kožního oddělení Pardubické nemocnice Davida Stuchlíka je nezbytné se chránit před slunečním zářením nejen při pobytu u vody, ale také při běžných venkovních aktivitách. Prevence a správná péče o pokožku mohou výrazně snížit riziko kožních nádorů a dalších problémů spojených s nadměrným sluněním.

V oranžovém křesle: o zdraví pohodlně. Nemocnice spustila podcast

12. července 2024

Nemocnice Pardubického kraje spustila vlastní podcast. V oranžovém křesle, jak se pořad jmenuje, se jako první rozpovídal primář kožního oddělení Pardubické nemocnice David Stuchlík. Tématem rozhovoru byla ochrana pokožky v létě. S probíhajícím ročním obdobím pak budou spojeny i další připravované díly. Podcast je momentálně dostupný v aplikaci Spotify a v nejbližší době se plánuje jeho rozšíření i na další platformy jako například Apple Podcasts.

„Základem mé profese je empatie a úsměv,“ říká absolvent sanitářského kurzu

11. července 2024

V Pardubické nemocnici se sanitářské kurzy konají pravidelně už od roku 1993, a to zpravidla dvakrát do roka. Do letošního jarního běhu se přihlásilo 40 zájemců, úspěšně jej absolvovalo 95 % z nich. Mezi nimi také Jaroslav Cavrnoch. Kurz je podle něj vhodný pro každého, nejen pro zaměstnance nemocnice. „Je to výborná zkušenost, doporučil bych ji každému, kdo se chce přiučit základům první pomoci.“

Utajený porod: Diskrétní a bezpečná volba pro matku i dítě

26. června 2024

Příchod nového života na svět je událostí plnou emocí a s ní se pojí i řada důležitých rozhodnutí. Pro některé ženy to ale může být náročnější, ať už z důvodu nečekaného těhotenství, tíživé životní situace nebo jiných osobních okolností. V takových případech je důležité, aby věděly, že existují možnosti, jak dát svému dítěti šanci na šťastný život bez ohledu na jejich vlastní situaci. Jednou z nich je utajený porod, na který jsou připravené všechny porodnice v Česku.