UPOZORNĚNÍ: V nemocnicích i nadále platí povinnost nosit roušky

22. července 2020

Ačkoli se začátkem prázdnin přestala platit plošná povinnost nosit roušky, toto opatření ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče nadále trvá. Pacienty, jejich doprovody, návštěvy i další příchozí do areálu všech zařízení Nemocnice Pardubického kraje proto prosíme, aby do nemocnic i nadále přicházeli s rouškou nebo jinou ochranou dýchacích cest. Výjimka se vztahuje pouze na hospitalizované pacienty.

Nemocnice Pardubického kraje návštěvám zatím neotevře

25. května 2020

Návštěvy pacientů hospitalizovaných v Nemocnici Pardubického kraje (NPK) zatím možné nebudou. Výjimky platí pro individuální případy a pacienty v terminálním stadiu. Nemocnice není v současném režimu schopna v plném rozsahu splnit ministerstvem požadované podmínky. Rozvolňování tak bude probíhat postupně i v oblasti návštěv. Lidé se navíc budou muset připravit na řadu nových pravidel a omezení.

Pohotovost pro děti i dospělé se přestěhovala do hlavní budovy nemocnice

19. března 2020

Lékařská pohotovost pro dospělé i lékařská pohotovost pro děti a dorost jsou od pátku 20. března 2020 až do odvolání přestěhovány z budovy ředitelství do hlavní budovy Chrudimské nemocnice. Pacienti, kteří pojedou na pohotovost, již tedy nebudou vstupovat vchodem z ulice směrem na Vlčnov, ale musí projít hlavním vchodem Chrudimské nemocnice ze strany od ulice Václavské. Ve vstupní hale budou všichni pacienti kontrolováni – bude jim změřena teplota a posouzen jejich důvod ke vstupu do nemocnice. Následně budou pacienti na pohotovost odesláni personálem. Nově jsou změněna také čísla na pohotovosti: 469 653 332 nebo 469 653 331. Ordinační doba pohotovostí zůstává nezměněná, tedy pá: 16.00–20:00, so, ne, svátky: 8.00–17.00.