Zhodnocení semináře PŽK 24.9.2015

2. října 2015
Ve čtvrtek 24. 9.  pořádala  Chrudimská nemocnice seminář  Správné postupy při zavádění a ošetřování periferních žilních kanyl.

Seminář se konal ve spolupráci s Aesculap akademií  firmy B Braun. Program byl rozdělen  na teoretickou část, ve které  zaznělo  9 prezentací k danému tématu, odpoledne probíhal praktický nácvik zavádění periferních žilních katétrů.  Účastníci byli seznámeni s novinkami v oblasti zavádění a ošetřování periferních žilních katétrů, byli edukováni o nutnosti dodržovat ošetřovatelské postupy, používat ochranné pomůcky a pomůcky s ochrannými prvky k zajištění bezpečí pacienta i zdravotnického personálu.

V závěru semináře účastníci vyplnili test, kterým  byly ověřeny jejich znalosti z předneseného tématu,  dále vyplnili dotazníkové šetření  pořádající firmy na spokojenost s průběhem vzdělávací akce. Vzdělávací akce byla hodnocena kladně. Po každé prezentaci probíhala diskuze, do které se aktivně zapojovali všichni přítomní.

Seminář vedla vrchní sestra ARO Bc. Romana Chmelíková společně se staniční sestrou úseku anestézie Mgr. Martinou Dobruskou. Akce je zařazena do celoživotního vzdělávání NLZP.