Zhodnocení odborné konference NLZP 6.10.2015

13. října 2015
V úterý 6. 10. se konala odborná konference, kterou pořádala NPK, a. s. Chrudimská nemocnice.

Konference byla určena nejen pro všeobecné sestry, porodní asistentky, ale také pro další nelékařské zdravotnické pracovníky. V krásných historických prostorách chrudimského muzea se sešlo 130 účastníků Nemocnic Pardubického kraje, Fakultní nemocnice Hradec Králové, z ambulancí praktických i odborných lékařů, ale také ze sociálních zařízení.

Odborná konference se konala ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a s městem Chrudim, které se aktivně podílí na podpoře zdraví svých občanů. Spektrum témat konference „Ošetřovatelství napříč obory“ bylo rozsáhlé. V prezentacích, které si aktivní účastníci připravili, zazněly nejen přednášky o ošetřovatelské péči ve zdravotnických zařízeních včetně novinek, ale také přednášky o domácí ošetřovatelské péči, o sociálních službách, o správně prováděných odběrech biologického materiálu, byla představena Fakulta zdravotnických studií Pardubice a  byla prezentována další zajímavá témata.

Odborná konference je zařazena do celoživotního vzdělávání NLZP. Celodenní program konference byl schválen Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků a Unií fyzioterapeutů.

Bc. Romana Chmelíková, vrchní sestra ARO