Vietnamská komunita podpořila Chrudimskou nemocnici v boji s koronavirem. Darovala jí finanční obnos, spotřební suroviny i rukavice

17. dubna 2020
Rozhodli se, za týden vybrali a předali. Zástupci vietnamské komunity z okresu Chrudim včera slavnostně předali Chrudimské nemocnici finanční prostředky, suroviny a další materiální pomoc v celkové výši 115 tisíc korun.

Šek ve výši 85 tisíc korun a k tomu balené vody, kávu, instantní nudle a ochranné rukavice v hodnotě 30 tisíc korun darovala chrudimská vietnamská komunita jako pomoc Chrudimské nemocnici v době, kdy celý svět sužuje nákaza koronavirem. „Velmi si vážíme každého daru, který nemocnice od veřejnosti dostane. Je to pro nás nejen velmi cenná pomoc, ale zároveň také symbol sounáležitosti, který je pro všechny zdravotníky a zaměstnance nemocnice v současné době velmi důležitý,“ řekl ředitel pro zdravotní služby Nemocnice Pardubického kraje a člen představenstva Vladimír Ninger.

„Chrudimské vietnamské komunitě patří naše velké díky, a to i vzhledem k tomu, s jakou rychlostí dokázala dar mezi svými členy vybrat,“ podotkl ředitel Pardubické a Chrudimské nemocnice Miroslav Sirový. Na sbírku se totiž komunita začala skládat teprve v minulém týdnu. „

Chrudimská nemocnice má v současné těžké době hodně práce, proto jsme jí chtěli pomoct. Každý z naší komunity přispěl něčím – buď finančním obnosem, nebo konkrétní surovinou či jinou pomocí,“ podotkl zástupce vietnamské komunity Do Van Duc. Ten také dodal, že stejně jako Vietnam, který k nákaze přistoupil velmi dobře a nákaza se zde tolik nerozšířila, i Česko zareagovalo z jeho pohledu zodpovědně a včas.