Vázičky na jarní kytičky vyráběli pacienti léčebny dlouhodobě nemocných

16. dubna 2018
Dobrovolnice z Chrudimské nemocnice připravují pro pacienty každé úterní odpoledne program, který jim dá zapomenout na starosti všedního dne.

Tentokrát si zájemci z řad pacientů mohli zkusit vyrobit malou vázičku. Skleničku od přesnídávky natřeli lepidlem a obvázali barevnými nitěmi. Pak přišlo na řadu zdobení, při kterém se fantazii meze nekladly. Hotovými výrobky si pak pacienti ozdobili své pokoje nebo je věnovali svým blízkým. „Výtvarného odpoledne se tentokrát zúčastnilo sedm pacientů, kteří tyto aktivity vnímají pozitivně. Mají radost, že se sejdou ve společenské místnosti s ostatními, mohou si popovídat a zabavit svoje ruce i mysl,“ dodala Šárka Portyšová, vrchní sestra léčebny dlouhodobě nemocných v Chrudimské nemocnici a zároveň jedna z dobrovolnic, které pro pacienty léčebny pravidelný program připravují.

Alena Františková