Při příležitosti Dne otevřených dveří nabídne Chrudimská nemocnice edukativní program

29. května 2019
Všech pět pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tedy Pardubická, Chrudimská, Svitavská, Orlickoústecká i Litomyšlská nemocnice, otevře v pátek 31. května 2019 od 9 do 12 hodin dveře veřejnosti i školákům.

Jednotlivé nemocnice nabídnou návštěvníkům pestrý program zahrnující preventivní vyšetření, prohlídky oddělení nebo edukativní stanoviště pro žáky a studenty. Akce se koná při příležitosti Dne Pardubického kraje, který se uskuteční taktéž 31. května v Pardubicích.

„Stejně důležitým posláním nemocnice je vedle léčby i osvěta. Cílem Dne otevřených dveří, který se vůbec poprvé koná ve všech pěti nemocnicích v jeden den, je tedy nabídnout širokému spektru veřejnosti především informace o prevenci a o tom, jak správně pečovat o své zdraví,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

„Ve spojení dvou tradičních akcí – Dne Pardubického kraje a Dne otevřených dveří v Nemocnici Pardubického kraje shledávám jistou paralelu s propojováním našich nemocnic,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr a připomněl tak fúzi 5 samostatných nemocnic působících v našem kraji v jednu organizaci. „Jsem tedy přesvědčen, že také spojení těchto dvou událostí v jednu bude neméně prospěšné díky nabídce v celém území kraje,“ dodal radní Valtr.

Chrudimská nemocnice pro návštěvníky Dne otevřených dveří připravila ve spolupráci se Střední školou zdravotnickou a sociální Chrudim a Českým červeným křížem edukativní program. Příchozí si tak například nacvičí správnou dentální hygienu, naučí se, jak poskytnout první pomoc, jak si správně umývat ruce nebo se dozví informace o prevenci rizikového chování a závislostí.