Otcové mohou být opět u porodu

17. dubna 2020
V porodnicích Nemocnice Pardubického kraje je od 16. dubna 2020 umožněna přítomnost otce/doprovodu u porodu. Musí ale splnit několik podmínek.

Na základě opatření vydaným Ministerstvem zdravotnictví ČR (MZČR) je od dnešního dne umožněna přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou ve společné domácnosti u porodu v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké i Svitavské nemocnici. Doprovod rodičky musí být bez známek onemocnění COVID-19 a mít tělesnou teplotu nižší než 37 °C. Měření teploty se provádí před vstupem do porodního boxu. Zároveň bude doprovod muset po celou dobu používat chirurgickou roušku jako minimální ochranu dýchacích cest (nepostačuje používání látkových nebo improvizovaných roušek) a další ochranné prostředky. Ty budou otcům v porodnicích bezplatně poskytnuty.

Děkujeme všem nastávajícím maminkám i jejich nejbližším za trpělivost a dodržování nastavených pravidel.