Odběrová místa Nemocnice Pardubického kraje zdvojnásobila svou kapacitu, vyšetří až 1400 lidí denně

23. října 2020
Navýšení kapacit na dvojnásobek, prodloužení provozních dob na každý den v týdnu nebo nový rezervační formulář, který umožní indikovaným pacientům i odhlašování. To jsou hlavní změny, které v tomto týdnu proběhly v souvislosti s provozem a organizací odběrových míst Nemocnice Pardubického kraje.

Kapacity nemocnice navyšuje v krátké době již potřetí. Nejprve došlo k rozšíření provozní doby v Ústí a v Pardubicích, následně se přidala i Chrudim. Od pondělí 26. října budou všechna stacionární odběrová místa Nemocnice Pardubického kraje, která se nachází v Pardubické, Litomyšlské, Chrudimské a Orlickoústecké nemocnici, v provozu pět dní v týdnu, to pardubické pak celý týden včetně víkendu.

Navýšení kapacit

Kromě rozšíření provozní doby dochází i k navýšení celkové hodinové kapacity, průchodnost odběrového místa tak bude nově 40 osob za hodinu. Takto nastavená kapacita zajistí zhruba čtrnáct set otestovaných osob za den místo nynějších necelých sedmi set. Zvýšení kapacity má jeden zásadní dopad – všichni pacienti budou muset být registrováni v on-line systému na webových stránkách, jinak jim odběrový tým vyšetření neprovede. Od tohoto kroku si Nemocnice Pardubického kraje slibuje zejména lepší organizaci na místě a kratší čekací doby. Na některých místech se totiž stávalo, že neobjednaní pacienti tvořili v úhrnu většinu. Například do Chrudimi dorazilo v pondělí 120 řádně objednaných pacientů a 169 neobjednaných.

Nový rezervační formulář pro indikované

Právě on-line rezervační formulář prošel také proměnou. Od čtvrtka 22. října je spuštěn pro indikované pacienty nový rezervační systém. Přihlašování teď probíhá do půlhodinových bloků s kapacitou 20 míst. Správa uložených informací, tedy i odhlášení z termínu bude umožněna přímo pacientům.  Nemocniční infolinka covid-19 proto už bude pro odhlašování sloužit pouze samoplátcům.

Pro samoplátce téměř beze změny

Samoplátci, kteří se potřebují nechat otestovat, mohou i nadále navštívit ve vyhrazených časech pardubické nebo litomyšlské odběrové místo. K odběru se budou i nadále hlásit přes nemocniční webové rozhraní. Úpravou aktuálně prošly pouze provozní hodiny.