Nemocnice ustavila odbornou lékařskou radu

10. června 2015
Představenstvo Nemocnice Pardubického kraje schválilo v květnu ustavení odborného poradního orgánu, tzv. Lékařské rady. Ta poprvé zasedne příští týden a jejího jednání se za akcionáře nemocnice zúčastní i 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

„Cílem Lékařské rady je posuzovat poskytování zdravotní péče s jistým odborným nadhledem. Jsem rád, že se nám podařilo získat lidi, kteří jsou schopni udávat směry rozvoje jednotlivých oborů v kontextu s nejnovějšími poznatky medicíny, ale také s demografickým vývojem společnosti, časovou dostupností oborů a s ohledem na využití odborných kapacit v jednotlivých nemocnicích a při jejich vzájemné spolupráci,“ řekl Roman Línek.

Lékařská rada má 9 členů a jejich funkční období je dvouleté. Činnost Lékařské rady se řídí Statutem a Jednacím řádem Lékařské rady. „Lékařská rada je složena z významných odborníků ve svých oborech. Tvoří poradní orgán představenstva mimo jiné pro oblast strategie a struktury zdravotní péče, pro oblast přístrojových investic a dlouhodobého a udržitelného rozvoje jednotlivých oborů v naší nemocnici,“ uvedl Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

Lékařská rada rovněž doporučí jmenování garantů oborů, které navrhli lékaři Nemocnice Pardubického kraje. Rovněž garanti budou jmenováni představenstvem na dva roky. „Předběžné nominace ve většině oborů vzešly z jednání členů představenstva s primáři nemocnic v minulých týdnech. Garanti budou mít za úkol zpracovat koncepci svého oboru. To je velmi podstatný moment. Tím, že se na její tvorbě budou zásadním způsobem podílet lékaři Nemocnice Pardubického kraje, předpokládáme větší míru ztotožnění se zdravotníků s koncepcí,“ uvedl Vladimír Ninger, náměstek generálního ředitele pro zdravotní péči a člen představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

Složení Lékařské rady: Prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., Ph.D., FESC, MBA přednosta 1. interní kardiologické kliniky Fakultní nemocnice a Univerzity Palackého v Olomouci, předseda České kardiologické společnosti   Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. Místopředseda Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny PČR, bývalý ministr zdravotnictví   Prof. MUDr. Vladimír Černý Přednosta Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Krajská zdravotní a.s. – Masarykova nemocnice o.z.   Doc. MUDr. Jaromír Šimša, Ph.D. Přednosta chirurgické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice v Praze   Doc. MUDr. Ivan Netuka, Ph.D. Zástupce přednosty Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM   MUDr. Jiří Řezníček Ředitel Orlickoústecké nemocnice - Nemocnice Pardubického kraje, a.s.   Doc. MUDr. Jiří Šiller, Ph.D. Přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice - Nemocnice Pardubického kraje, a. s a FZS Univerzity Pardubice   MUDr. Leoš Ungermann, Ph.D. Primář oddělení RDG Pardubické nemocnice - Nemocnice Pardubického kraje, a. s. a FZS Univerzity Pardubice   MUDr. Petr Vyhnálek, Ph.D. Primář interního oddělení Pardubické nemocnice - Nemocnice Pardubického kraje, a. s.