Nemocnice Pardubického kraje opět povolila návštěvy, chřipka je na ústupu

21. února 2020
Chřipková epidemie je na ústupu, od pátku 21. února jsou opět povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů ve všech zařízeních Nemocnice Pardubického kraje.

Vzhledem k poklesu výskytu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji rozhodl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje o ukončení zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. Počínaje dneškem, tzn. od pátku 21. února 2020, jsou opět povoleny návštěvy na všech pracovištích Nemocnice Pardubického kraje, tzn. v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnici.

„V Pardubickém kraji došlo k opakovanému výraznému poklesu nemocnosti na akutní respirační infekce a chřipku. Plošná epidemie chřipky je v České republice na ústupu,“ uvedl ústavní epidemiolog Nemocnice Pardubického kraje Milan Bořek a dodal: „Děkujeme všem pacientům, jejich blízkým a celé veřejnosti za trpělivost. Opatření v podobě zákazu návštěv je nezbytné pro ochranu zdraví pacientů i personálu.“

Přestože byl zákaz návštěv odvolán, zdravotní stav návštěvníků však bude nadále sledován. „Na návštěvu hospitalizovaných pacientů z důvodu jejich ochrany však nadále mohou přijít pouze lidé bez příznaků chřipky a respiračního onemocnění. Tato podmínka bude kontrolována,“ upozornil epidemiolog Bořek.