Den zdraví v Chrudimské nemocnici pomáhal

Foto: Den zdraví - Chrudimská nemocnice
15. června 2023
Široké spektrum nejrůznějších aktivit nabídl letošní ročník Dne zdraví s Doktorem Vlčkem, který se uskutečnil v Chrudimské nemocnici. Tuto oblíbenou akci po nucené přestávce způsobené pandemií koronaviru společně připravily Nemocnice Pardubického kraje, Chrudimská nemocnice, město Chrudim, jeho projekt Zdravé město a místní Agenda 21.

Bezplatná vyšetření i Běh naděje

„Kromě bezplatných preventivních vyšetření tu byla k dispozici i pestrá nabídka venkovních workshopů (nejen) se zdravotnickou tematikou. Šlo například o měření krevního tlaku, hladiny cholesterolu a cukru v krvi, anonymní testy na HIV, poradnu správné výživy či odvykání kouření nebo ukázky správné hygieny rukou či tejpování,“ řekla náměstkyně ošetřovatelské péče Chrudimské nemocnice Radka Jandová.

Součástí Dne zdraví byly rovněž sportovní aktivity a hry pro nejmenší návštěvníky. Nechyběl ani Běh naděje, jehož výtěžek poputuje na výzkum rakoviny.

Pozitivní ohlas u mladé generace

„Věřím, že každý si na Dni zdraví našel aktivitu, která ho zaujala,“ řekl ředitel pro zdravotní služby a člen představenstva Nemocnice Pardubického kraje Vladimír Ninger, jenž je zároveň primářem chirurgického oddělení Chrudimské nemocnice.

„Jsme rádi, že tato bohulibá a tradiční akce měla pozitivní ohlas také u mladé generace. Určitě v ní chceme i nadále pokračovat a motivovat mladé lidi k tomu, aby našli své uplatnění ve zdravotnictví,“ konstatoval Vladimír Ninger.

Byla to jedna z krásných a užitečných akcí, nad nimiž je vždy radost přijmout záštitu,“ poznamenal starosta Chrudimi František Pilný.

„Cílem této akce je formou prevence a osvěty najít správnou cestu ke zdraví našich obyvatel,“ sdělila Šárka Trunečková, koordinátorka projektu Zdravé město a místní Agendy 21, která se dlouhodobě podílí na organizaci chrudimského Dne zdraví.

Šek na 250 tisíc korun od opatovické elektrárny

Letošní akce měla i charitativní podtext. Společnosti Elektrárny Opatovice a EOP Distribuce jsou dlouholetými partnery krajských nemocnic, a tak se u příležitosti letošního Dne zdraví rozhodly předat tradiční dar nemocnici. „I letos šlo o šek ve výši 250 tisíc, tentokrát na nákup inkubátoru pro dětské oddělení a antidekubitních matrací pro oddělení LDN. Navazujeme tím na finanční dary v předešlých letech s pomocí pro ty nejzranitelnější skupiny, jimiž jsou děti a senioři,“ upřesnila výkonná ředitelka opatovické elektrárny Romana Zadrobílková.

„Vážíme si dlouholeté spolupráce s opatovickou elektrárnou. Za dar mnohokrát děkujeme,“ reagoval Vladimír Ninger.