Den zdraví v Chrudimské nemocnici nabídne bezplatná preventivní vyšetření i Běh naděje

Den zdraví v Chrudimské nemocnici nabídne bezplatná preventivní vyšetření i Běh naděje
5. června 2023
V Chrudimské nemocnici se ve středu 14. června 2023 uskuteční Den zdraví s Doktorem Vlčkem. Od 9.30 do 17.00 hodin tu budou moci zájemci využít nejrůznější bezplatná preventivní vyšetření. K dispozici bude i rozmanitá nabídka venkovních workshopů (nejen) se zdravotnickou tematikou. Již tradičně bude součástí akce i Běh naděje, jehož výtěžek poputuje na výzkum rakoviny.

Bezplatná preventivní vyšetření

Den zdraví každoročně připravují Chrudimská nemocnice, město Chrudim a jeho projekt Zdravé město a místní Agenda 21. Cílem akce je informovat veřejnost o správné péči o zdraví a nabídnout aktivity, které vedou k duševní i fyzické pohodě.

„Den zdraví má veřejnosti připomenout důležitost prevence. Díky ní lze předcházet řadě vážnějších komplikací,“ řekl Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje, pod kterou Chrudimská nemocnice spadá.

Pro všechny zájemce budou na Dni zdraví připravena bezplatná preventivní vyšetření, jako je měření krevního tlaku, hladiny cholesterolu a cukru v krvi. Bude zde možné se nechat anonymně otestovat na HIV, pobavit se o správné výživě s nutriční poradkyní či zkonzultovat očkování.

Sportovní aktivity i hry pro nejmenší

Nebude chybět ani poradna pro odvykání kouření, ukázky správné hygieny rukou či tejpování, nácvik správné manipulace s novorozencem, preventivní měření tlaku chodidel, ale také třeba soutěž v resuscitaci, osvěta dárcovství krve, sociální poradenství, ukázka kompenzačních pomůcek či preventivní aktivity spojené s nádorovými onemocněními. 

Součástí Dne zdraví budou též sportovní aktivity a hry pro nejmenší návštěvníky. Oblíbený Běh naděje se bude konat v zahradě nemocnice.

Záštitu nad touto akcí převzali náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Michaela Matoušková a starosta města Chrudim František Pilný.