Den hygieny rukou v Chrudimské nemocnici

18. dubna 2016
5. květen patří každoročně Dni hygieny rukou, který je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace WHO SAVE LIVES: Clean Your Hands

Mytí rukou je jeden z nejlehčích způsobů, jak se vyhnout onemocnění a zabraňuje vzniku velké řady nemocí. Kampaň, do které se letos připojila ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice i Chrudimská nemocnice, se snaží podporovat zdravotníky v praktikování dostatečné hygieny rukou ve zdravotnických zařízeních a tím i snížení rizika přenosu infekce. A to jak mezi zdravotníky, tak pacienty.

Pro pacienty, návštěvníky, ale i zaměstnance byly připraveny instruktáže správného mytí rukou. Zájemci si mohli vyzkoušet správnou techniku ​​mytí a dezinfekci rukou a zároveň použít speciální přístroj, který odhaluje znečištěná místa na rukou. Této problematice se věnovaly i děti z dětského oddělení Chrudimské nemocnice. Pod vedením paní učitelky Gregorové a epidemiologické sestry Bc. Jany Sokolové se učily správné technice mytí rukou a také malovaly obrázky s touto tématikou. Pro děti byl zároveň připraven zábavný program J. Honzy Lušovského, kterého finančně pro tuto akci podpořilo Auto Hybeš.